Одговори на Prime Blue квиз на Amazon OnePlus 10R 5G – Win OnePlus 10R 5G

Барате потврдени одговори на квизот на Amazon OnePlus 10R 5G Prime Blue? Тогаш сте дошле на вистинското место, ние ќе ви дадеме точни одговори за сите прашања вклучени во овој квиз натпревар. Натпреварот е во живо на апликацијата Амазон во делот Funzone.

Преглед на натпреварот за квиз на OnePlus 10R 5G Prime Blue

Име на натпреварот Квиз на OnePlus 10R 5G Prime Blue
Период на натпреварување Од 12 септември 2022 до 23 септември 2022 година
Времетраење на натпреварот 11 денови
Организирано одАмазон Funzone
Добитничка награда OnePlus 10R 5G
Победничка објава 24th септември 2022

Одговори на квизот на Amazon OnePlus 10R 5G Prime Blue

П1: OnePlus 10R 5G наскоро ќе биде достапен со a ___ Издание

Одговор 1 - (А) Prime Blue

Q2: OnePlus 10R 5G Prime Blue Edition ќе биде достапно само на __ како дел од ексклузивна соработка

Одговор 2 - (А) Амазон

П3: Нашата најбрза технологија за жичено полнење досега целосно ја полни батеријата од 4500 mAh од 1% до 100% во __

Одговор 3 - (А) 17 мин

Q4: Дизајниран да им даде на гејмерите победничка предност, OnePlus 10R 5G Prime Blue Edition користи до __ стапка на одговор на допир за прецизна контрола 5G

Одговор 4 - (А) 720 Hz

Q5: ___________ е исклучиво оптимизиран и усогласен со инженерите на МТК за брзо и непречено искуство на следното ниво

Одговор 5 - (А) Димензии на MediaTek 8100-MAX

Редовно посетувајте ја оваа страница за да дознаете повеќе за другите најнови натпревари:

Одговори на квизот на „Amazon Pay Movies Brahmāstra“.

Одговор за вртење и победа на Amazon OPPO F21s Pro Series

Одговори на квизот на Амазон LG Грам

Како да играте квиз на OnePlus 10R 5G Prime Blue Amazon

Како да играте квиз на OnePlus 10R 5G Prime Blue Amazon
  • Преземете ја апликацијата ако ја немате и стартувајте ја
  • Сега најавете се со акредитивот ако веќе имате сметка инаку користете ја опцијата Регистрирање и прво регистрирајте сметка
  • Откако ќе се најавите со сметка, само одете во делот Funzone и пронајдете ја врската до овој натпревар
  • Ќе видите банер со име на квиз, па допрете го и потоа допрете ја опцијата Start за да играте
  • Сега испратете ги сите точни одговори за да бидете подобни за извлекувањето на среќата
  • Еден погрешен одговор ќе ве елиминира од конкуренцијата

Најава за победник

Прогласувањето на победникот ќе биде објавено на 24 септември 2022 година по случаен избор на среќа. Учесниците ќе добијат известување на нивниот регистриран мобилен број или е-пошта. Можете исто така да го проверите резултатот од ждрепката Amazon.in.

Можеби ќе сакате да проверите Одговори на денешниот Квиз на Амазон

Оставете коментар